Diskuze k FAQ

Aktuální český FAQ. Tato pravidla jsou platná na všech turnajích.

Moderátor: Dexxi

Re: Diskuze k FAQ

Příspěvekod Briza » stř 24. kvě 2017 22:36:30

čau, zkusím odpovědět:
Fire mission je obecně za 3 akce, ale modely které mají přímo v profilu vlastnost forward observer to mají o akci levnější a s bonusem k LD, ostatní modely co mohou přivolávat ale nemají tuto vlastnost v popisu to mají normálně za 3 akce
Stealth/Spot - původně se úroveň odečítala, ale při aplikování dalších postihů (kryt, smoke, atd) se dost často hledalo v reálu na vzdálenost 3 palce a míň, proto nově fixní vzdálenost 12" a všechny postihy se projeví pouze v cílovém čísle při hodu
Se sjednocováním zbraní už končíme, aspoň doufám :-)
Limit na elitu - tohle pravidlo se zavedlo už strašně dávno hlavně kvůli Pretorům a Vulkánům, upřímně řečeno, nevím jestli je dobrej nápad ho rušit, chtělo by to otestovat, jestli nevzniknou moc silný armády.
Briza
Necromagus
Necromagus

Příspěvekod Scorpion » čtv 25. kvě 2017 9:37:27

Limit na elitu - jestli chceš, tak klidně armádu se dvěma stejnýma elit oddílama prubni teď 29.5. Aspoň hned vyzkoušíme, jestli je to IMBA nebo už je to pravidlo passé.
Scorpion
Capitol Doomtrooper
Capitol Doomtrooper

Hraji: Capitol

Příspěvekod Landreth » pát 26. kvě 2017 6:20:51

Jó takhle, takže kouzelníci Bratrstva a Nefariti to mají za tři, jinak to je za dva, chápu.
Stealth - aha, tady jsem se pro změnu přehlédl, taky už chápu. Příště zkusím psát vyspaný, ať tu nedávám zbytečné otázky...
Limit na elitu - jak jsem říkal, u těch Pretoriánu, Vulkánů a jiných víceživotových oddílů vyzbrojených těžkými zbraněmi to dává smysl, ale u "standardně" vyzbrojených oddílů to problém být nemusí. Zvlášť když se tu dost stěžuje na to, že elity jsou obecně slabé. Pravda je, že nevím, jestli dva infiltrační oddíly nejsou moc silné, ale jsou armády, které můžou půl armády vyparadeployovat, tak to snad půjde.
Zkusit to v pondělí můžu, otázkou je, jestli při své nezkušenosti a blbým rozhodnutím vhodný testovací exemplář :D
Landreth
Sacristian
Sacristian

Hraji: Imperial/Demnogonis/zas Imperial/Cartel?

Diskuze k FAQ

Příspěvekod Dexxi » pon 20. led 2020 8:53:08

Čau Scorpe, co se týká úpravy statů v Bauhausu a Imperiálu, musím na to mrknout v porovnání s ostatními jednotkami v širším kontextu, nemám u sebe nyní podklady, takže to bychom doprobrali v Kolíně.

S Mishimou bych byl opatrný, přeci jen má 3 lordy a nebylo by dobré jednoho hodně oslabit a naopak nějakého udělat hodně dobrým. Výsledkem by bylo, že by se ty zbylí 2 lordi mohli v podstatě zrušit. K tomuto by se měl vyjádřit hlavně Trex, má to hodně nahané.

K Rangerům. Za mě pro mě za mě ano, pokud to nebude znamenat další navyšování ceny. Můj názor na alternativní nasazení je poměrně známý, nestojí to až na vyjímky za jediný bod. Je to zábavný prvek, stávají se i nějaké haluze (u čeho ne), ale většinou za ty body nestojí. Mě by samozřejmě neva, když budou mít i paradeploy, rád si to někdy funny zahraji. Ale toto je otázka spíše na NE-Capitolce, zda by jim další možnost alternativního nasazení za stejnou cenu vadila či nikoli. Pokud by to mělo stát jen bod navíc, tak bych je na stůl už oficiálně asi nenasadil...
Triple Canopy Praha :-)
Jakub Krejza
areanikita.cz
tel.: 604 131 333
dexxi86er@gmail.com
triple.canopy.praha@gmail.com

,,still shot, be save,,
Dexxi
Reaper of souls
Reaper of souls

Bydliště: Praha 10, Zahradní město [Capitol], kontaktní údaje v podpisu
Hraji: Capitol - ortodoxně dle U.S.Army/Navy :)

Re: Platný FAQ

Příspěvekod Mortimer » pon 20. led 2020 9:58:53

Já bych diskuzi k pravidlům asi nechal až na víkend, ale obecně bych se chtěl zeptat proč se ty změny dělaj? Nemyslím to nějak zle, a apriori proti změnám nejsem, ale nejsem si jistej, že jsou úplně nutný...

U Bauhausu ta změna husarů podle mě buď zabije milici nebo samotný husary, smoke seržantovi je brutální výhoda oproti jiným panákům, kteří mají jen brokovnici.

U Imperiálu si nejsem jistej, jestli ty na jednu stranu poměrně zásadní systémový změny (tři (!) noví oddílový individualove) a na druhou stranu vyloženě detailní (který je nutno nějak srovnat s oddíly u jiných armád), nerozhodí celou hru...

U Mishimy bych byl vyloženě opatrný, aby se, jak píše Dexx, nezabily jiný části armády - zapojovat fluff do systémový tvorby armády je problematický, protože to často nereflektuje herní stránku věci...

Jak říkám, asi bych to probral v Kolíně... A tyhle dva příspěvky by se asi měly přesunout vedle do diskuze :)
Obrázek
Mortimer
Necromagus
Necromagus

Hraji: Bratrstvo 2nd Directorate

Příspěvekod Scorpion » pon 20. led 2020 13:19:56

K diskuzi:
- když jsem tak nějak prolézal staré pravidla, všiml jsem si, že Shinobi jsou od Mariko a operují na Marsu, jejich zařazení pod Maru je teda nesmysl. Nejspíš Mariko's Guard škrtnu a šoupnu tam místo toho Shinobi. Jak by se Mishimani tvářili, když bych pod Maru zařadil Tygří dragouny (stejně operují na Venuši) pod Maru? Pokud se budete moc bránit, musím vymyslet novou jednotku pro Maru...
- co byste Dexxi, Grune řekli na to, že by rangeři dostali k infiltraci i paradeploy? Ne že by to potřebovali. Infiltrace je skoro vždycky lepší, ale měli ji fluffově v 2. edici a dodalo by to možnost alternativního nasazení
Scorpion
Capitol Doomtrooper
Capitol Doomtrooper

Příspěvekod Scorpion » pon 20. led 2020 14:05:44

Určitě většinu toho můžem probrat i v Kolíně.

S Mishimou jsem opatrný a právě proto se ptám Mishimanů (hlavně jich) jak moc by je mrzelo, kdybych tygří dragouny přesunul pod Maru.
Pokud je to bude mrzet moc, tak vymyslím k Maru jinej oddíl (nejspíš Shogun guard). Ale Shinobi skoro jistě přesunu pod Mariko a naopak Mariko's guard zruším. Tyhle oddíly jsme přidávali do UWZ my a prostě jsme se u Shinobi sekli, určitě to nenabourá nějakou koncepci. Ale chci diskutovat hlavně s Trexem a Pojitinem.

Rangeři. Jak jsem psal infiltrace je skoro vždy lepší, na ceně se paradeploy neprojeví vůbec. Ani bych seržantovi nepřidával 2 život i když paragáni ostatní mají. Chtěl jsem to jen jako alternativní nasazení (spíš jen pro chystanou planetární kampaň), protože zrovna rangeři to měli ve fluffu. A nějaké změny koncepce kapitolu bych se kvůli tomu nebál, protože kapitol může nasazovat paragánsky grunty.

K Mortimu. Změny nutný nejsou, přijde mi, že už teď je to víceméně vyvážený. Taky to nejsou nijak zásadní změny, ale podle mě jsou spíše kosmetického rázu. Chápu vaše obavy, ale zas tak moc bych se toho nebál.

Změna husarů milici ani husary podlě mě nezabije. Milici určitě ne, protože je 16b ceny rozdíl mezi husary a milicí. Já občas nasazuji i freedom brigádu i kvůli 5b rozdílu oproti lehké pěchotě, i když LI mám radši a na FB nemám modely. Prostě na co nejlevnější kakonenfutr je místo vždycky. Husary zřejmě taky nezabije, protože jsou pořád o 10b levnější, než dragouni a pohyblivější. Naopak nezrychlit je proti současnosti začlo Ondrovi připadat jako zabití krásných druhoedičních figurek husarů.

Smoke seržantovi jistě posílení je. Ale nemyslím si, že až tak brutální. Už teď například má pušku seržant od wolfheadů, který měl taky jen brokárnu. Seržanty od bratrstva jsme všechny zlevnili a celému bratrstvu dovolili seržantům koupit pušku za 1b. Jistě, místo smoke:2 se dá seržant venušanů zlepšit prostým přidáním pušky, ale tím přidáním smoku mě přišlo zajímavější (aby to nebylo pořád jen na jedno brdo). Je možný, že cenu jsem trošku podcenil, ale to je k diskuzi.

Přidání individuálů: Přibyl jeden obecný k regularům. Ten je ve skutečnosti spíše kosmetický, protože stejně tak si imperiál kdykoliv může vzít grey ghosta místo toho.
Další dva jsou každy v jiném klanu a jedná se o kapitány těch slabších z obou jednotek co jsou na výběr. Jen k Murdoch klanu žádný individuál nepřibyl, protože ten klan je dost silný už sám od sebe.

Jinak co se týká srovnávání - věřte mi, že všechny změny jsem podrobně srovnával už se stávajícími modely a rozhodně jsem nešel cestou lepší, zato však levnější model.
Scorpion
Capitol Doomtrooper
Capitol Doomtrooper

Příspěvekod Dexxi » pon 20. led 2020 15:10:43

Tohle asi budeme muset vážně probrat osobně, protože to bude asi na delší...
Triple Canopy Praha :-)
Jakub Krejza
areanikita.cz
tel.: 604 131 333
dexxi86er@gmail.com
triple.canopy.praha@gmail.com

,,still shot, be save,,
Dexxi
Reaper of souls
Reaper of souls

Bydliště: Praha 10, Zahradní město [Capitol], kontaktní údaje v podpisu
Hraji: Capitol - ortodoxně dle U.S.Army/Navy :)

Příspěvekod Scorpion » pát 14. úno 2020 15:02:34

Scorpion
Capitol Doomtrooper
Capitol Doomtrooper

Předchozí

Zpět na Český FAQ