Databaze Warzone

Všeobecná diskuze o Warzone

Moderátor: Dexxi

Databaze Warzone

Příspěvekod Grynca » stř 08. led 2020 14:50:06

Zdravím vás všechny,

Jako kluk jsem vyrostl na Mutant Chronicles (kartičky, figurky, všechno) a po letech přemlouvání mi nostalgie nedala a rád bych se k tomu vrátil. Vzhledem k tomu, že jako kluci jsme hráli s čím se dalo (na originál panáky fakt nebyly peníze), tak jsem si řekl, že když už jsem velkej, tak si ten Capitol konečně poskládám.
Vzhledem k tomu, že jsme hráli výhradně první edici mi trochu trvalo se v tom všem zorientovat. A dostávám se k tomu důležitýmu. Chtěl bych vytvořit přehledný nástroj pro hledání jednotek a hlavně pro přehled modelů. Jaký model v UWZ představuje jakou jednotku, co originál model nemá, jaký model nemá jednotku atd. Chápu, že je to s křížkem po funuse (asi tak 20 let?), ale třeba to trochu oživí komunitu. A i když ne, tak stejně to dělám hlavně pro sebe, abych v tom měl pořádek. V neposlední řadě pak to pak bude hezký nástroj, kdy si při hraní třeba na telefonu zobrazim statistiky vojáků co hraju a odfiltruju si oddíly dle potřeby.
Přes svátky jsem na to sedl a rychle nakódil toto:

Kód: Vybrat vše
http://warzone.commandzone.cz/capitol.php

Je to pouze pro představu a očividně to neni hotový. Jediný frontend, který jsem vyhezkával je vizuál tý tabulky tak, aby byla přehledně čitelná. To co se ve filtraci neobjevuje neni proto, že by to nefungovalo, ale čistě proto, že to ještě neni vyplněný v DB. Stejně tak ty obrázky (obrázek modelu se zobrazí po najetí na nápis MODEL). Klikat to do DB je hrozná pruda. Na Capitolu dělám, vždycky večer jich tam pár nahodím.
Landreth mi přislíbil Imperiál, který je připravený k vyplnění. Připravený je i Bauhaus. Pokud má někdo velký zájem na vlastní korporaci, připravím hned formulář na vyplňení (pod heslem).
Vyplňoval jsem to podle FAQ, které jsem našel tady na fóru, tak doufám, že je to aktuální. Kdyby se třeba našel dobrovolník, který by mi to ověřil, tak by to bylo supr.

Nemusíte se bát, že by byl web nějáký zlověstný. Nejsou tam reklamy, mining, tracking ani cookies (krom loginu pro vyplňování, ale to přejde, jakmile bude DB komplet). Kluci z Brna mne znají, není to žádná fligna.

Co se týče obrázků modelů, tak by bylo dobré posbírat co je dostupné (ideálně z ofiko knížek) a pak to dolepit jak bude možné. Momentálně si můžete prohlédnout třeba Light Infantry vs. Airborne Rangers. O kolik líp vypadají oficiální barevné figurky oproti obrázkům vykradeným z Prince Augusta! Pak taky znalci korporací musí rozepsat co teď k čemu patří. Po rozmluvách se Scorpem už jsem jakž takž pobral ten Capitol, ale zbytek vůbec neznám. Myslím tím jaký model je co, pokud to není ofiko vymyšlené (např. staří Sea Lions teď slouží jako Colbyho Garda atd.).
Postupně bych taky rád přidal galerii, kde se můžou předvádět místní borci s vlastní představou o vizuálu jednotek. Ale to má zatím čas.
Frontend a rozcestníky upravim průběžně.

Tak mi napište, co si o tom myslíte...

Jiří
Grynca
Acolyte
Acolyte

Hraji: Capitol

Re: Databaze Warzone

Příspěvekod Lukke » čtv 09. led 2020 22:18:58

Ahoj,

vypada to dost slibne. Me osobne uplne staci excel tabulka vytistena na papire.
Jen tak ze zvedavosti => nejde to automaticky prevest z XLS tabulky? Aby se to nemuselo rucne vypnovat?

Lukke
Lukke
Necromagus
Necromagus

Hraji: Dark Legion

Příspěvekod Mortimer » pát 10. led 2020 11:48:24

Na to se nedá říct nic jinýho než - hustý :o :)
Obrázek
Mortimer
Necromagus
Necromagus

Hraji: Bratrstvo 2nd Directorate

Příspěvekod Scorpion » sob 11. led 2020 12:27:03

Jj, je to mazec. Z excelu to půjde naimportit v pohodě bych řekl. Měli jsme stejný nápad, díky Lukke. Ale Grun zamýšlí s fórem a stránkou Czechwarzone velké věci, tak doufám, že aspoň půlka z toho vyjde. S čím budu moct, pomůžu.
Scorpion
Capitol Doomtrooper
Capitol Doomtrooper

Příspěvekod Grynca » ned 12. led 2020 23:16:33

Přeimportit z excelu to jde. Bohužel jsem ale retard a ve vláknu s FAQ jsem si postahoval jen ty wordový dokumenty a dělal to podle nich. Z těch to samozřejmě překlopit nejde a navíc jsou neaktuální, takže celej Capitol musim teď překontrolovat a předělat. Nepozornost se holt trestá.

Bohužel i tak se ten excel musí tošku poladit, aby seděl do návrhu databáze a vizuálu. Vyzkoušel jsem to na Mishimě a dopadlo to docela dobře. Teda alespoň doufám. Problém je, že nemám takový zkušenosti s UWZ a vaším FAQ, takže tam můžu nasekat dost chyb. Prosím proto nějákého dobrovolníka, jestli by to po mne nepřekontroloval. Kvůli překlepům, nejasnostem, ale i nějákým uplným blbostem. Dělal jsem to dost množstevně, tak jsem mohl udělat dost chyb. Jak jsem psal, tak vizuál toho filtru pořešim nakonec, teď mi jde hlavně o data. Určitě tady je znalec Mishimi, který má všechny staty a ability v malíku :). Druhá věc jsou obrázky modelů. Oficiální zdroje vyberu, prince august taky něco má, ale nemám ponětí co představuje co. Např. si pamatuju, že kdysi tam byli nějáký bojový AI a to tam teď vůbec neni. To je samej Ronin samuraj, Bushido samuraj, nějáký řády či co a všechno se to jmenuje, jak kdyby měl někdo generátor náhodnejch slov. Tady je link.

http://warzone.commandzone.cz/mishima.php

Samozřejmě je mi jasný, že většině lidí stačí excelová tabulka vytištěná na papíře. Chtěl jsem udělat především databázi modelů a k čemu patří, protože to je něco, co jsem nikde nenašel. Když už jsem u toho byl, tak mi přišlo škoda, aby to bylo jen to, když se to dá posunout mnohem dál. Je s tim ale dost jebání, to je fakt.
Grynca
Acolyte
Acolyte

Příspěvekod Dexxi » pon 13. led 2020 12:40:47

Za mě je to naprosto perfektní nápad, nesnáším tu excelovou plachtu!!! Kdyby jsi s čímkoli potřeboval pomoci, stačí napsat. Ale hraji Capitol a předpokládám, že k diskuzím nad ním je mnohem jednoduší kontakt Scorp.
Triple Canopy Praha :-)
Jakub Krejza
areanikita.cz
tel.: 604 131 333
dexxi86er@gmail.com
triple.canopy.praha@gmail.com

,,still shot, be save,,
Dexxi
Reaper of souls
Reaper of souls

Bydliště: Praha 10, Zahradní město [Capitol], kontaktní údaje v podpisu
Hraji: Capitol - ortodoxně dle U.S.Army/Navy :)

Příspěvekod Scorpion » pon 13. led 2020 15:34:11

Celou Mishimu jsem projel, zde mé poznatky:

- Ronin RL spec. ST opravit na 5
- Ronin GL spec. u Oni Yari jsou ? asi místo uvozovek
- Ronin Samurai Lord by měl být i u oddílu Ashigaru
- Efekty, které byly psány u poškození (např. natural, nebo AV pro RL nebo pro No-Dachi (+ 1-4 residuál) bych u toho poškození nechal, aby si toho člověk všiml rovnou v té statistice a nebusel hledat, jakou má model výbavu)
- To stejné bych nechal u AR, pokud má model inpenetrability, takže nechat 23 AV. A u té inpenetrability bych ve vlastnostech nechal v závorce to Survival Trainig: 3
- Tiger Dragon Spearmaster - enhanced charge: 2
- Ashigaru Spotter - chybí tambu 23 UBGL
- Arashi Ryuu Field Artillery - chybí úplně
- Divine Wrath Scout Bike - chybí vlastnost Carmageddon
- Dragonbike - navíc vlastnost Carmageddon
- Speciálně u zbraní u vozidel bychom měli mít (90 degree firing arc) místo toho, aby u zbraně posádky měli (180 degree firing arc)
- Lord Moya's Guard Leader - v Immunity to Dire chybí e
- Dragonrider Tenshukaku Hachiman Masadoka - není komplet charge
- Meka - Kenji Class - už nemá Kensai LMG, ale nějaký Gragonfire HMG myslím
- Všem třem Rokudanům chybí Tambu 23 UBGL
- Shadow Walker Tanjuro Greyman - Masterr
- vozidla by měla mít vlastnost Vehicle
Scorpion
Capitol Doomtrooper
Capitol Doomtrooper

Příspěvekod Grynca » pon 13. led 2020 21:56:07

Tomu rikam dobra prace. To je presne to co jsem potreboval. Dalsi par oci. Omlouvam se za interpunkci. Mam jen anglickou klavesnici. Takze:

Scorpion píše:- Ronin RL spec. ST opravit na 5

Opraveno. Asi nejaka chybka.
Scorpion píše:- Ronin GL spec. u Oni Yari jsou ? asi místo uvozovek

Opraveno. Jiny uvozovky na znakovou sadu.
Scorpion píše:- Ronin Samurai Lord by měl být i u oddílu Ashigaru

Opraveno.
Scorpion píše:- Efekty, které byly psány u poškození (např. natural, nebo AV pro RL nebo pro No-Dachi (+ 1-4 residuál) bych u toho poškození nechal, aby si toho člověk všiml rovnou v té statistice a nebusel hledat, jakou má model výbavu)
- To stejné bych nechal u AR, pokud má model inpenetrability, takže nechat 23 AV. A u té inpenetrability bych ve vlastnostech nechal v závorce to Survival Trainig: 3

To se mi moc nelibi. Mam radsi cistou statistiku a tohle vypada dobre u te vybavy. Libi se mi, ze tam ta vybava je a hlidat si to je podle mne malickost. Ale necham jako tema k diskuzi. Ten Survival training tam pridam.
Scorpion píše:- Tiger Dragon Spearmaster - enhanced charge: 2

opraveno
Scorpion píše:- Ashigaru Spotter - chybí tambu 23 UBGL

ja myslel, ze to je podvesnej granatomet. Na co si ho namontuje, kdyz ma jen katanu?
Scorpion píše:- Arashi Ryuu Field Artillery - chybí úplně

Opraveno. Chyba v kodu.
Scorpion píše:- Divine Wrath Scout Bike - chybí vlastnost Carmageddon
- Dragonbike - navíc vlastnost Carmageddon

Opraveno. Asi sem to prohodil
Scorpion píše:- Speciálně u zbraní u vozidel bychom měli mít (90 degree firing arc) místo toho, aby u zbraně posádky měli (180 degree firing arc)

Tohle moc nechapu, to proberem ve stredu.
Scorpion píše:- Lord Moya's Guard Leader - v Immunity to Dire chybí e

Opraveno. Preklep.
Scorpion píše:- Dragonrider Tenshukaku Hachiman Masadoka - není komplet charge

Opraveno. DB chyba.
Scorpion píše:- Meka - Kenji Class - už nemá Kensai LMG, ale nějaký Gragonfire HMG myslím

Najdu nekde co ma kdo za zbran? Krom toho word dokumentu?
Scorpion píše:- Všem třem Rokudanům chybí Tambu 23 UBGL

Stejna otazka. Na co si je povesej?
Scorpion píše:- Shadow Walker Tanjuro Greyman - Masterr

Opraveno. Preklep.
Scorpion píše:- vozidla by měla mít vlastnost Vehicle

maji to v "mortality"
Grynca
Acolyte
Acolyte

Příspěvekod Landreth » úte 14. led 2020 15:47:34

Jen reakce k těm UBGL, bo mi to už dřív taky vrtalo hlavou - tady odpověď od Scorpa (bod 5.) http://www.czechwarzone.cz/forum/viewtopic.php?p=15269#p15269

Jinak to je samozřejmě mega dobrá práce, těším se kam až se to vyvine :)
Landreth
Sacristian
Sacristian

Hraji: Imperial/Demnogonis/zas Imperial/Cartel?

Příspěvekod Grynca » stř 15. led 2020 15:06:33

Ok, granátomety beru. Upravim to tedy.

Jinak Capitol je hotov, včetně modelů. Je jich pár, kde nemám hezkej obrázek, nebo nevim jestli vůbec existuje a tam je otazník. Červený X znamená, že neexistuje. Možná by se na některý našel hezčí obrázek, ale pro začátek dobrý. Mělo by to být lepší, než ta Mishima, což znamená, že tam bude tak podobně, nebo víc chyb :). Prosím opět o kontrolu. Link zde:

http://warzone.commandzone.cz/capitol.php

Jinak Ondra se zavázal připravit Bauhaus, Landreth Imperiál a já se asi teď podívam na ten frontend a nějáký rozcestníky, ať už to má jakousi formu. Potřeboval bych nějákýho znalce modelů z Mishimy, aby se daly začít přidávat obrázky.
Grynca
Acolyte
Acolyte

Další

Zpět na Otevřená diskuze